X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

آموزش فناوری دانلود

دیابتى ها همیشه چند حبه قند یا شکلات شیرین به همراه داشته باشند

دیابتى ها همیشه چند حبه قند یا شکلات شیرین به همراه داشته باشند

منبع:روزنامه جوان
بیماران دیابتى باید به محض مشاهده اولین علایم کاهش قند خون، جهت جلوگیرى از ایجاد هیپوگلیسمى و کما، از یک خوراکى شیرین استفاده کنند.
نوشین نجفى زادگان، کارشناس آموزشى بیماران دیابتى انستیتو غدد داخلى ایران در خصوص علایم ناشى از کاهش قند خون افراد دیابتى گفت: احساس لرزش دست و اندام ها، گرسنگى شدید، ضعف، دلشوره، تهوع، اختلال در دید و سیاهى رفتن چشم، سر درد و عدم تمرکز، تعرق و افزایش ضربان قلب، رنگ پریدگى، لکنت زبان و بروز رفتارهاى غیرعادى، از کاهش علایم قند خون و هیپوگلیسمى است که نهایتاً به بیهوشى و کماى فرد بیمار منجر مى شود.

وى با اشاره به این که تمام علایم یاد شده در افراد دیابتى یکسان نیست و ممکن است در برخى از افراد همه یا فقط چند علامت ظاهر شود، اضافه کرد: به طور معمول اکثر بیماران دیابتى لرزش دست ها و ضعف را تجربه کرده اند، لذا به همراه داشتن یک خوراکى شیرین (مخصوصاً افرادى که انسولین تزریق مى کنند) و استفاده از آن در لحظه مشاهده اولین علایم مذکور، به برطرف شدن وضعیت بیمار و بازگشت او به حالت طبیعى، کمک مى کند.
نجفى زادگان در ادامه استفاده از آب قند و آب نبات را بهترین راه براى برطرف سازى این وضعیت بیماران دیابتى عنوان و تصریح کرد: به همراه داشتن چند حبه قند یا آب میوه شیرین و یا دو قاشق عسل به منظور رفع علایم کاهش قند خون براى این بیماران الزامى است.
همچنین استفاده از میان وعده غذایى مثل ساندویچ نان و پنیر در بسیارى از این موارد موجب برطرف شدن ضعف این بیماران خواهد شد.
کارشناس آموزشى بیماران دیابتى در پایان تاکید کرد: دیابتى ها باید از خوردن ممتد و پشت سرهم شیرینى جات مذکور و مواد یاد شده خوددارى کنند و هر کدام از مواد غذایى یاد شده را با فاصله پنج دقیقه پس از مصرف اولین خوراکى و در صورت برطرف نشدن علایم کاهش قند خون استفاده کنند. وى همچنین کنترل قند خون بیماران را پس از بروز این حالت ضرورى دانست.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)